Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zastosowania i możliwości bloku technicznego z kolorowymi kartkami

0

Zastosowania i możliwości bloku technicznego z kolorowymi kartkami

Lista wyprawki plastycznej przedszkolaka i ucznia niemal zawsze zawiera pozycję „kolorowy blok techniczny”. Jest to jedna z kilku pozycji odnoszących się do papieru wykorzystywanego w celach plastycznych. Co warto o nim wiedzieć i dlatego warto go mieć w każdym domu?

 

Co to właściwie jest?

Czym jest kolorowy blok techniczny? To zestaw kartek w danym rozmiarze, wysokiej gramaturze i wielu kolorach – każda kartka może mieć inny kolor. Najczęściej można spotkać bloki techniczne w rozmiarze A4 lub A3, mają od 10 do 15 kolorów. Standardowe kartki techniczne mają gramaturę 120 g/m, papier Premium może mieć nawet 180 g/m. Większa niż w przypadku bloku rysunkowego gramatura papieru zapewnia mu większą wytrzymałość. Najlepszy jest papier barwiony w masie. Dzięki niemu wydzieranki mają kolorowe brzegi, a i kolor nie wyciera się nawet przy wielokrotnym ścieraniu powierzchni gumką.

 

Zastosowanie

Arkusze z bloku technicznego są wykorzystywane nie tylko na plastyce i technice w szkole. Sięgają po nie artyści i pracownicy biur architektonicznych. Można z niego korzystać do wykonywania wydzieranek, prac wymagających nawilżenia kartki, na przykład farbami, klejem, prac wykonywanych ołówkiem i kredkami. Papier techniczny nie ulega łatwo pofalowaniu pod wpływem wilgoci, trudniej go zmarszczyć i zagiąć. Kolory bloku technicznego są intensywne i dają doskonały efekt końcowy każdej pracy.

Rysunki, kolaże, plakaty powstające za pomocą kolorowych kartek z bloku doskonale prezentują się przez długi czas i praktycznie nie tracą zabarwienia. Świetnie się je przechowuje – nawet po wielu latach są mocne. Dzięki swej gramaturze, standardowym rozmiarom i ciekawym kolorom można wykorzystać barwiony blok do tworzenia ważnych, dekoracji papierowych: zaproszeń na ślub, chrzest lub komunię, winietek, dyplomów.

 

Nie do wszystkiego

Z pewnością tego typu produkt nie jest najlepszy do wykonywania origami i innych, drobiazgowych prac wymagających wielokrotnego zagięcia papieru. Nie każdy blok techniczny z kolorowymi kartkami ma gładkość wystarczającą, aby spełnić wymagania osób rysujących za pomocą kredek i ołówków. To są jednak nieliczne sytuacje, w których lepiej sięgnąć po inne bloki i typy papieru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl