Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wyprawka do szkoły

0

Jak przygotować wyprawkę do szkoły?  

Początek roku szkolnego niewątpliwie wiąże się ze stresem i sporymi wydatkami. Sama cena podręczników często stanowi jedynie niewielki odsetek sumy, jaką trzeba wydać na wyprawkę szkolną. Wybierając się na zakupy, warto mieć ze sobą całą listę najpotrzebniejszych zakupów, ale nie kompletować wyprawki do szkoły „w ciemno”, bo może się to wiązać z zakupem niepotrzebnych produktów lub można po prostu o czymś zapomnieć. Przed zorganizowaniem wyprawy na zakupy warto także wcześniej wybrać się do placówki bądź sprawdzić na stronie internetowej szkoły, jeśli dana szkoła taką prowadzi, co dokładnie powinno wchodzić w skład wyprawki, ułatwi to nieco zadanie. Jeśli jednak takich informacji nie ma, to z częścią zakupów warto wstrzymać się do pierwszego zebrania, kiedy to nauczyciel poinformuje o najpotrzebniejszych produktach, jakie każdy uczeń powinien posiadać.

Lista najpotrzebniejszych rzeczy

Wyprawka do szkoły powinna na pewno zawierać:
- zeszyty, jest to obowiązkowa pozycja na liście zakupów przed rozpoczęciem roku. Dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, które dopiero zaczynają pisać należy kupić zeszyt w trzy linie. Dla starszych dzieci w jedną linię.


- plecak, jest podstawową rzeczą w szkole każdego ucznia, to najważniejszy element wyprawki, nie warto na nim oszczędzać, ponieważ ma służyć na pewno kilka lat.


- strój na gimnastykę, na taki strój składa się obowiązkowo koszulka, spodenki i buty sportowe.
- przybory szkolne oraz artykuły plastyczne, są to kredki, farby, flamastry, pastele, plastelina, klej, nożyczki, linijki, długopisy, ołówki oraz inne najpotrzebniejsze przedmioty. Warto dodać to tego artykuły pomocnicze, czyli popularne ostatnimi czasy zakreślacze, korektory czy kolorowe długopisy.


- wyprawka do szkoły na basen, czyli strój kąpielowy/kąpielówki, klapki basenowe, ręcznik, żel pod prysznic, czepek. Są to dosyć drogie rzeczy, dlatego nieco wcześniej warto zorientować się, gdzie można liczyć na promocje związane z zakupami.

Personalizacja wyprawki szkolnej

Warto, aby zakupione rzeczy składające się na wyprawkę do szkoły warto podpisać. Piórnik, nożyczki czy na przykład pędzelki. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień oraz sprzeczki z powodu zamiany danego sprzętu. Ważną rzeczą kupując rzeczy do wyprawki jest to, aby nie oszczędzać, tylko jeśli na przykład kupujemy plecak, musi odpowiednio dobrany i komfortowy, aby nie spowodował problemów z kręgosłupem. Uczniowi musi być wygodnie go dźwigać, bo przecież rok szkolny nie jest krótki. W kapciach dziecko spędza wiele czasu w szkole, ważne zatem, aby oprócz względów estetycznych były także wygodne. Kupując worek powinno się zwrócić uwagę nie tylko na jego wielkość, lecz także rodzaj materiału, Ważne, aby był nieprzemakalny i szybko schnący.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl