Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej

0

Wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej – o czym należy pamiętać? 

Szkoła podstawowa jest pierwszym i elementarnym etapem nauki każdego człowieka. Do niedawna okres szkoły podstawowej obejmował zaledwie sześć lat, a po tym czasie na każdego młodego człowieka czekało trzyletnie obowiązkowe gimnazjum. Od niecałego roku system ten zmienił się, wracając do realiów sprzed ponad dwóch dekad - obowiązkowa nauka w szkole podstawowej trwa teraz znowu osiem lat, a po tym czasie na chętnych czekają szkoły średnie - ogólnokształcące licea, szkoły techniczne oraz zawodowe. To jednak szkoła podstawowa jest okresem najczulej wspominanym przez większość osób. W podstawówce poznajemy pierwszych kolegów i koleżanki spoza "własnego podwórka", zaczynamy uczyć się samodzielnego życia i edukujemy się w podstawowych kwestiach. Tutaj też powoli kształtujemy swoje zainteresowania i zdolności. Pierwszy dzień nauki w podstawówce dla każdego był i jest ogromnym przeżyciem - pieczołowicie przygotowywaliśmy wraz z rodzicami wyprawkę do pierwszej klasy szkoły podstawowej i mundurek, który towarzyszył nam przez niemal następną dekadę.

 

Niezbędne elementy

To właśnie wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest tym elementem, który odróżnia małe dzieci przedszkolne od dzieci starszych, wkraczających na drogę ku dorosłości. Miejsce w plecaku, tornistrze czy torbie przestają zajmować maskotki, kredki i ulubiona poduszeczka przydatna podczas pory leżakowania. Przedmioty te muszą ustąpić miejsca książkom, zeszytom, piórnikowi i ogólnemu wyposażeniu do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Na dzieci również momentalnie spada brzemię opieki nad tymi przedmiotami, które jest niezwykle ważne i uczy odpowiedzialności, uwagi, dbania o swoją własność i "świadomości posiadania" w dorosłym życiu. W przedszkolu bowiem dzieci zwykle przebywają w małych grupach, a odpowiedzialność za ich mienie przypada na nauczycieli wczesnoszkolnych, opiekunów grup i rodziców. W momencie pójścia do szkoły podstawowej dzieci trafiają do większych grup i uczą się, że muszą być coraz częściej zdane na siebie, muszą pilnować swojej własności i dbać o wyposażenie, aby to mogło im służyć jak najdłużej.

 

Produkty najwyższej jakości

W związku z tym, że wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej jest zwykle pierwszym drogim i jednocześnie użytecznym dobrem należącym dziecka, którego wartość i przydatność maluch poznaje na własnych doświadczeniach, powinno ono być wysokiej jakości i jak najlepiej dopasowane do potrzeb pierwszoklasisty. Obecnie bez trudu można kupić długopisy czy ołówki dopasowane do rączek nawet bardzo drobnych dzieci, nożyczki dla leworęcznych czy pomoce naukowe dla dzieci z problemami takimi, jak dysgrafia czy dysleksja. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości wyposażenie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, aby przetrwało ono próbę czasu i zachęciło dziecko przygody, jaką jest nauka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl