Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Wybór zeszytów do szkoły – czyli jak zadowolić dziecko?

0
Wybór zeszytów do szkoły – czyli jak zadowolić dziecko?

Zeszyt w kratkę, w linie lub gładki to podstawowe wyposażenie każdego ucznia. Jak jednak wybrać taki, który będzie atrakcyjny dla dziecka i będzie z chęcią z niego korzystać?

Rodzaje zeszytów szkolnych

W zależności od przedmiotu kierunkowego dzieci mogą wybrać zeszyt w linie, w kratkę lub gładki. Zeszyt w kratkę jest najbardziej uniwersalny i może się przydać do takich zajęć jak chemia, fizyka, matematyka czy przyroda. Zeszyt w linie z kolei można wykorzystać głównie do przedmiotów humanistycznych, czyli na języku polskim. Idealnie sprawdzi się również u uczniów, którzy zaczynają swoją przygodę z pisaniem oraz kaligrafią. W zeszycie w linie będą mogły ćwiczyć pismo i nabierać wprawy w pisaniu dłuższych tekstów. Gładki zeszyt, czyli bez nadruku na kartkach jest idealne do szkicowania, rysowania lub robienia notatek na brudno. Na rynku dostępne są też zeszyty przedmiotowe, czyli z dedykowaną okładką, a nawet kartkami. I tak można wybrać zeszyt do religii, zeszyt do nauki muzyki z zadrukowaną pięciolinią czy zeszyt z papierem milimetrowym.

Jak wybrać zeszyt dla dziecka?

Obok rodzaju kartek w zeszycie, jego przeznaczenia, czy ilości stron dla uczniów bardzo ważna jest okładka zeszytu. Jeśli jest na nim ulubiona postać z bajki czy bohater komiksu, dzieci chętniej po niego sięgają i zapisują najważniejsze informacje przekazywane podczas lekcji. Ważne również, aby kartki w zeszycie były dobrze zszyte i nie wypadały podczas jego otwierania. Jest to szczególnie ważne dla uczniów klas początkowych, kiedy dzieci nie przykładają uwagi do swoich akcesoriów szkolnych. Warto pamiętać, aby podpisać zeszyt lub oznaczyć go charakterystyczną naklejką. Często zdarza się, że dzieci mają w klasie takie same zeszyty i łatwo może dojść do pomyłki. Dlatego też naklejka sprawdzi się idealnie i pomoże odróżnić zeszyt dziecka od innych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl