Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pióro kulkowe czy pióro na naboje?

0
Pióro kulkowe czy pióro na naboje?

Wybór artykułów piśmienniczych jest obecnie bardzo rozbudowany. Możemy wybierać wśród długopisów, podkreślaczy, cienkopisów czy też klasycznych piór. Niesłabnącą popularnością cieszą się jednak pióra i podczas zakupu możemy zdecydować się na pióro kulkowe lub na pióro z wymiennymi nabojami. Obydwa warianty mają swoich zagorzałych zwolenników. Jaki wariant powinna jednak wybrać osoba, która staje przed zakupem nowego pióra?

Cechy pióra kulkowego i pióra na naboje

 Przyrządy pisarskie uległy dużej ewolucji na przestrzeni lat. Dlatego też można zauważyć zmiany w wyglądzie i cechach pióra. Kiedyś pisano prawdziwym piórem moczonym w atramencie, potem pojawiły się pióra wieczne, pióra na naboje, a obecnie możemy spotkać także pióra kulkowe. Najczęściej w sklepach plastycznych czy też papierniczych występują właśnie pióra kulkowe oraz pióra na naboje. Gołym okiem można dostrzec różnice pomiędzy tymi dwoma artykułami. Pióro na naboje charakteryzuje się stalową końcówką – stalówką, która aplikuje atrament na kartkę. Z kolei pióro kulkowe jest połączeniem klasycznego pióra oraz długopisu, a więc końcówka wygląda tak samo jak w długopisie, jednak aplikuje się nią atrament. W obu przypadkach trzeba pamiętać o monitorowaniu poziomu atramentu we wkładzie. Uważa się, że atrament aplikowany przez pióro kulkowe wysycha szybciej niż w przypadku pióra na naboje, ponieważ jest go mniej. Dla niektórych osób jest to jednak wadą, ponieważ tusz w piórze kulkowym nie nanosi się tak dobrze na papier, jak w piórze na naboje.

Wybór pióra dostosowany do potrzeb

Wybierając typ pióra, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim warto doprecyzować, kto będzie korzystał z pióra. Pióra na naboje są znacznie bardziej eleganckie niż pióra kulkowe, dlatego też doskonale sprawdzą się jako prezent dla nauczyciela czy też biznesmena. Z kolei pióro kulkowe przyda się osobie, która dużo pisze i chce uniknąć rozmazanego tuszu na kartce. Dlatego będzie to dobry wybór dla uczniów oraz studentów. Pióro na naboje umożliwia jednak kształtowanie własnego charakteru pisma, uczy precyzji i zdolności kaligraficznych. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Zalecamy więc, by wypróbować oba warianty i sprawdzić, który z nich będzie dla nas najlepszy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl