Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Parker firma z tradycjami

1
Parker firma z tradycjami

Parker opatentował swoje pierwsze wieczne pióro 10 grudnia 1889 . Ze względu na to, że jego produkty szybko zdobywały popularność, już w latach 20. XX wieku firma stała się wiodącym ich producentem na świecie. Fabryki powstawały na różnych kontynentach, w krajach takich, jak Francja,Meksyk,Anglia,Argentyna,Kanada,Dania.

W 1987 roku siedzibę firmy przeniesiono do Anglii, do miejscowości Newheaven w hrabstwie East Sussex, będącej pierwotnie siedzibą innego producenta piór wiecznych – Valentine Pen Company, przejętego przez Parkera.

W  1993firma Parker została przejęta przez koncern Gillette, by ostatecznie, w roku 2000, znaleźć się w grupie Newell Rubbermaid – właściciela koncernu Sanford, największego producenta artykułów piśmiennych na świecie.

Kolekcje

Vector

W kolekcji Vector wyróżniamy długopisy i pióra wieczne, w takich kolorach jak brązowy, oliwkowy, ecru, czarny, czerwony, niebieski i stalowy. Obecnie jest to najtańsza kolekcja marki Parker.

 

JOTTER

Pierwotnie Jotter był pierwszym długopisem wyprodukowanym przez firmę Parker, w roku 1954. Później w tej serii pojawiły się także pióra wieczne, pióra kulkowe i ołówki automatyczne. Sprzedawane są w kolorach stalowym, czarnym, czerwonym oraz niebieskim. Jotter jest jedną z najpopularniejszych kolekcji marki Parker. Na jego podstawie w Polsce powstał długopis Zenith 4.

 

SONNET 

Parker Sonnet to jedna z najpopularniejszych serii artykułów piśmiennych klasy średniej marki Parker. Pierwsze modele z linii Sonnet pojawiły się na rynku w 1993 roku, kolekcja ta dość szybko zdobyła popularność. Pióra Parker Sonnet występują w wielu wariantach kolorystycznych, jak i samego wykonania. Wyposażone są w stalówki wykonane z 18K złota, ze stali platerowanej złotem lub ze stali polerowanej. Duża popularność serii Sonnet sprawiła, że w Internecie (głównie na aukcjach internetowych eBay) pojawiło się wiele podróbek piór wiecznych z tej serii, często bardzo trudnych do odróżnienia od piór oryginalnych.

 

 PARKER 51

 

51 to jedna z najpopularniejszych w historii kolekcji Parkera. Nazwa "51" wzięła się od 51. rocznicy istnienia marki Parker, kiedy to w 1939 roku powstał projekt tego pióra. Na rynek zostało ono wprowadzone dwa lata później. Pióra z serii 51 mają dość charakterystyczny wygląd, ich stalówka jest prawie niewidoczna i schowana w obsadce. Z czasem na bazie tego projektu pojawiły się inne, łudząco podobne modele: Parker 21 (model szkolny, nieco mniejszy i tańszy) i 61 (wersja samonapełniająca). Sam 51 doczekał się również wersji "Special", różniącej się od zwykłych 51 stalową (zamiast złotej) stalówką i w związku z tym także niższą ceną. Pióra z serii 51 były piórami typowo użytkowymi, produkowanymi do lat 70., obecnie cieszą się dużą popularność wśród kolekcjonerów. W 2004 roku seria 51 doczekała się reaktywacji, w postaci nieco większego pióra Parker 100, którego produkcję zakończono w 2007. Na jego podstawie powstał długopis Zenith.

Ciekawostki

Charakterystyczną cechą rozpoznawczą większości piór Parkera jest klips suwaki w kształcie strzały.

Do lat 50. XX wieku firma Parker posiadała fabrykę w Szanghaju. W ramach nacjonalizacji chińskiego przemysłu fabryka ta przejęta została przez komunistyczne władze Chin, jednak nadal działała. Wykorzystano pozostawione przez Parkera materiały do produkcji piór wiecznych (w większości łudząco podobnych do modelu Parker 51). Owe chińskie pióra noszą nazwę Hero i nadal są popularne, m.in. ze względu na bardzo niską cenę.

 

źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Parker_Pen_Company

Komentarze do wpisu (1)

26 lutego 2019

Bardzo dobre produkty.Wkłady piszą nawet w temperaturze poniżej 0 stopni C. . Wiem,bo sprawdziłem :) Polecam produkty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl