Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać pióro?

0

Wybierając pióro dla pierwszoklasisty warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

  1. na profilowany uchwyt
  2. na stalówkę
  3. na wagę pióra
  4. na przyjazny design i wzór

Ad 1. Profilowany uchwyt - ważny czy można to pominąć?

Dużą zaletą współcześnie produkowanych piór szkolnych i przyborów do pisania i malowania jest ich trójkątny kształt, który gwarantuje największy możliwy kontakt palców z przyborem, determinując prawidłowy chwyt.  Dobrze wyprofilowany uchwyt „wymusza” na dziecku prawidłowe trzymanie narzędzia pisarskiego (w tym przypadku pióra). Dziecko powinno trzymać pióro w trzech palcach pomiędzy kciukiem i lekko zgiętym palcem wskazującym, opierając go na palcu środkowym. Wyprofilowany uchwyt koryguje też wysokość trzymania pióra (odległość palców od stalówki), ponieważ jest tak skonstruowany, że trzymanie pióra zbyt nisko lub zbyt wysoko jest niewygodne. Poza tym dzięki takiemu uchwytowi  napięcie mięśni w ręce jest mniejsze co sprzyja wygodnemu, ładnemu pisaniu. Dłoń, nadgarstek i całe ramię nie męczy się tak, dzięki czemu dziecko nie zniechęca się do pisania.

Uchwyty w piórach są najczęściej wyprofilowane trójkątnie (w przekroju) taki uchwyt maja np. pióra Bic - X-pen, Pelikan - Griffix, ale są też takie które mają tylko odpowiednie wgłębienia na palce np. pióra szkolne Faber CastellPelikan - Pelikano Junior oraz Szkolne ABC

Obie formy profilu są dobre do nauki prawidłowego pisania.

Czym kierować się przy wyborze pióra szkolnego dla Twojej pociechy

Aa 2. Jaka powinna być stalówka?

Stalówka w piórze dla dziecka powinna być zarówno elastyczna i stabilna. Warto zwrócić uwagę żeby była zakończona „kuleczką” nie „listkiem”. Stalówka z „kuleczką” nie będzie miała takich tendencji do rozwidlania się jak ta z „listkiem”. Dzieci zazwyczaj bardzo mocno dociskają pióro do papieru i delikatna, cienka stalówka będzie się szybciej niszczyć, deformować i skrobać. Dzięki solidniejszej stalówce pisanie będzie dużo prostsze i przyjemniejsze dla dziecka, a stalówka będzie gładko sunąc po papierze. Większość stalówek w piórach dla dzieci zakończone są kuleczką irydowa dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe w użytkowaniu.

Pamiętajcie!!! Wszystkie renomowane marki piór: Faber-Castell, Pelikan, Lamy czy Bic posiadają fantastyczne stalówki do nauki pisania !!! - nad jakością produktów w każdej tej firmie pracuje sztab profesjonalistów, kierujących się przesłaniem, iż stalówka stanowi swoiste serce pióra wiecznego.  Prawidłowo dobrana pozwala wykształcić osobisty charakter pisma i człowieka.

 

Ad 3. Czy pióro dla „malucha” powinno być lekkie czy ciężkie - solidne?

Pióro powinno być lekkie. Jeśli pióro będzie ciężkie to dziecko będzie się męczyć przy jego dłuższym użytkowaniu. Zamiast skupiać się na pisaniu będzie koncentrować się na samym utrzymaniu pióra w dłoni. Ręka dziecka nie jest przyzwyczajona do pisania, dlatego trzeba mu stworzyć jak najlepsze warunki do nauki pisania. Do trzymania lekkiego (np. plastikowego) pióra dziecko nie potrzebuje aż tyle wysiłku co do ciężkiego (np. metalowego), ręka będzie bardziej rozluźniona i dziecku będzie się łatwiej pisać. 

Pamiętajcie!!! Wszystkie renomowane marki piór: Faber-Castell, Pelikan, Lamy czy Bic posiadają plastikowe korpusy i skuwki piór do nauki pisania !!! - plastik, z którego wykonane są pióra jest najwyższej jakości.

Ad4. Czy pióro dla „malucha” powinno być kolorowe, ciekawe w formie i kształcie czy klasyczne i mało zachęcające do nauki ?

Odpowiedz na to pytanie jest prosta - kolorowe o ciekawym wzornictwie. Pamiętajcie, że grupą docelową i użytkownikiem jest dziecko. To ono na co dzień będzie korzystało z tego przedmiotu. Pozwól zatem zadecydować swojemu dziecku z jakiego pióra będzie korzystało i chętnie po niego sięgało. Oczywiście zalecamy kontrolowany wybór z polecanych przez www.twojepioro.pl marek takich jak Pelikan, Lamy, Faber Castell i Bic. Oferta ich jest tak bogata w kolorystykę, iż na 100% dziecko znajdzie tutaj swój ulubiony kolor i wzór. 

 

żródło:https://www.twojepioro.pl/blog/pioro-szkolne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl