Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Na czym polega profesjonalna archiwizacja dokumentów?

0

Na czym polega profesjonalna archiwizacja dokumentów?

Własna firma to pasja, realizacja zaplanowanych celów, dążenie do sukcesu i przede wszystkim, ogromna odpowiedzialność, również za dokumenty. Dokumentacja objęta jest odpowiednimi regulacjami prawnymi oraz wymogami praktycznymi, które mają na celu zapewnienie jej bezpieczeństwa, na Tobie natomiast spoczywa obowiązek odpowiedniego jej przechowywania przez określony okres czasu. Zadbaj o ochronę ważnych informacji. Profesjonalna archiwizacja dokumentów nie tylko zapewni Ci porządek w biurze, ale przede wszystkim da poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim pracownikom. Poznaj podstawowe zasady przechowywania ważnych informacji, zwiększając tym samym komfort pracy i wiarygodność prowadzonej firmy.

 

Archiwizacja dokumentów – jak to robić?

Zabezpieczane dokumenty, zgodnie z przepisami ustanowionymi przez państwo, muszą podlegać określonym zasadom. W jaki sposób powinna przebiegać prawidłowa archiwizacja dokumentów? Istotna jest klasyfikacja, czyli uporządkowanie informacji w taki sposób, by w razie kontroli firmowej odszukanie tych wymaganych nie stanowiło problemu.  Posługując się określonymi symbolami, należy oznaczyć segregatory lub teczki i umieścić w nich odpowiednie dokumenty.

Zaoszczędź miejsce w biurze, decydując się na nowoczesne rozwiązania. Zgodnie z nowelizacją ustawy o rachunkowości jako przedsiębiorca masz możliwość korzystania z programów przeznaczonych do prowadzenia i przechowywania wybranej dokumentacji online. Archiwizacja dokumentów prowadzona w ten sposób jest rozwiązaniem, na które właściciele firm decydują się coraz częściej. W formie elektronicznej możesz prowadzić księgi rachunkowe, składować dokumenty inwentaryzacyjne, kopie dokumentów kasowych, sprawozdania finansowe czy dowody księgowe. 

Dobrze zaplanowana archiwizacja dokumentów nie musi być trudna. Poznaj sposoby, które pozwolą Ci zadbać o porządek na biurku, w przypadku tych dokumentów, których nie możesz przechowywać w wersji elektronicznej.

 

Jak przechowywać dokumenty w wersji papierowej?

Dokumenty w wersji papierowej, podlegające archiwizacji należy odpowiednio przechowywać. Dobrym rozwiązaniem są dostępne na rynku teczki, segregatory, pojemniki, stojaki czy organizery. Dodatkowo warto zdecydować się na koszulki, przekładki do segregatorów czy naklejki pozwalające na szczegółowe opisanie zawartości teczki. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, jednak profesjonalnie przeprowadzona archiwizacja dokumentów umożliwi ich sprawne odnalezienie w sytuacji, gdy będą wymagane, a Tobie zapewni komfortową i spokojną pracę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl