Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zrobić kwiaty z bibuły

0

Bukiet kwiatów, czyli jak zrobić kwiaty z bibuły?

Bukiet kwiatów to wspaniały pomysł na wiosenną dekorację domu, czy mieszkania. Tym bardziej jeśli są to kwiaty, które nie zwiędną i będą spełniały swoją funkcję przez dłuższy czas. Takim właśnie rozwiązaniem są kwiaty z bibuły. Bibuła to bardzo przyjazny materiał, wykonane z niej dekorację są bardzo proste, a potrzebne do ich stworzenia narzędzia można znaleźć w każdym domu. Są to nożyczki oraz klej. Bibuła występuje w wielu kolorach, wybór odpowiednich może być nie lada wyzwaniem. Kwiatki mogą występować w wielu kolorach, dzięki czemu sprawdzą się w różnego rodzaju pomieszczeniach, zarówno jako ozdoba jak i punkt centralny danego pokoju. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie: jak zrobić kwiaty z bibuły i przygotować z nich piękny bukiet kwiatów?

Krok po kroku… czyli jak zrobić kwiaty z bibuły?

Krok I - Z rolki bibuły wybranego koloru należy odciąć pasek szerokości ok.5 cm. Z jednej jego strony wyciąć płatki. W zależności od tego, jak się to wykona, to uzyskane wzory kwiatków będą różne. Wystarczy po prostu postrzępić bibułę nożyczkami, wycinać płatki zaokrąglone, bardziej trójkątne lub po prostu nieregularne.


Krok II – pociętą bibułę należy nakleić na górną część wykałaczki, tak aby jej dolna część pozostała pusta, bez bibuły.


Krok III – pozostawioną część wykałaczki należy okleić zieloną bibułą, a w górnej części przykleić do niej listki. Po tych trzech krokach kwiat jest gotowy. W zależności od tego, jakie zostaną wycięte płatki to kwiaty będą miały różne wzory. Jeśli chodzi o kolorystykę to trzeba zdać się na własną wyobraźnie, właśnie tak jak z kształtem płatków. Po wielu próbach oraz zapewne błędach można śmiało eksperymentować zarówno z wieloma kolorami, jak i kształtami kwiatów z bibuły.

Bibuła, nowy przyjaciel do zabaw?

Bibuła to na tyle przyjazny materiał, że oprócz kwiatów można z niego zrobić jeszcze wiele rzeczy. Takich jak na przykład: klosz na lampkę, Świetnie sprawdzi się, kiedy lampa nie należy do najpiękniejszych, a nie możemy pozwolić sobie na nową, czy też motylki z bibuły, które w znakomity sposób nadadzą wdzięku z dziecięcym pokoju lub oprawę do książki jednokolorową, w taki sposób okładki książki nie będą się niszczyć, a gdy okładka z bibuły się zużyje, to bez wyrzutów sumienia możemy ją wyrzucić i zrobić nową. 

Odpowiadając na pytanie: jak zrobić kwiaty z bibuły, warto dodać, że ich tworzenie niezwykle rozwija zdolności manualne i poszerza wyobraźnie. Mało tego, bibuła to taki materiał z którego możemy tworzyć takie rzeczy, na jakie pozwoli nam tylko wyobraźnia. Materiał nie jest drogi, zatem nie ma obaw, że wyda się na niego majątek. Zapewnia jednak świetną zabawę i super spędzanie wolnego czasu, zamiast siedzieć przed telewizorem, bądź komputerem warto uwolnić swoją kreatywność i stworzyć coś pięknego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl