Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać piórnik dla dziecka?

0
Jak wybrać piórnik dla dziecka?

Piórnik to przybór szkolny, który pełni szczególną rolę. Mieści on wszystkie inne przybory i zapewnia im bezpieczne przechowywanie i transport. Z tego względu ważne jest, aby piórnik był przede wszystkim dostosowany do potrzeb dziecka pod względem wielkości. Musi on pomieścić w sobie całe wyposażenie. Miejsca w nim nie może zatem na pewno zabraknąć. A co w sytuacji, jeśli zostaje go za dużo? Do tego też lepiej nie dopuszczać, gdyż w piórniku, w którym jest za dużo miejsca, przybory mogą się telepać i niszczyć. Może dochodzić na przykład do łamania się kredek i ołówków, o ile nie przytwierdzi się ich na specjalnych gumkach, bo do wyboru są również piórniki z takim rozwiązaniem.

Rodzaje piórników

Ogólnie rzecz biorąc, piórniki można podzielić na dwie szerokie grupy. Jedna z nich to piórniki o podłużnych kształtach, które nazywa się tubami lub jamnikami, a druga grupa to piórniki rozkładane. Pierwsze z nich mają zazwyczaj bardzo prostą konstrukcję i są najbardziej podstawowym wyborem, jeśli chodzi o piórniki szkolne. Otwierają się one najczęściej na zamek błyskawiczny i wykonane są z miękkich materiałów (na początku użytkowania mogą być jeszcze lekko usztywnione, ale potem miękną). W piórnikach o charakterze tub nie ma przegródek dla konkretnego rodzaju przyborów. Wszystkie akcesoria – pióra, linijki, gumki, temperówki – wrzuca się w nich do jednej przegródki. Z jednej strony jest to rozwiązanie wygodne z uwagi na pakowanie, ale może ono również stwarzać pewną niedogodność przy wyjmowaniu przyborów. Niedogodność tą eliminuje posiadanie piórnika rozkładanego. Jest on zazwyczaj usztywniony i w swoim charakterze zupełnie różni się od piórnika w kształcie tuby. Zamiast jednej dużej saszetki posiada przegródki i gumki, które umożliwiają umocowanie konkretnych przedmiotów. Czasem piórniki rozkładane, aby pomieścić więcej akcesoriów, są kilkuwarstwowe. Ze względu na to, iż w piórnikach rozkładanych wszystko znajduje się na swoim miejscu, przybory te już od najmłodszych lat uczą dzieci porządku. Mogą być one jednak nieco droższe od piórników w kształcie tuby i zajmować więcej miejsca.

Podsumowując, każdy typ piórnika ma swoje wady i zalety. Żaden z nich nie jest rozwiązaniem idealnym, ale żaden nie jest też rozwiązaniem złym. Być może dobrym pomysłem jest kupno obu typów piórnika po to, by zobaczyć, który będzie bardziej odpowiadał dziecku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl