Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać pierwsze kredki dla dziecka?

0
Jak wybrać pierwsze kredki dla dziecka?

Dziecko uczy się kolorów. A jeśli zdecydujemy się na popularna obecnie dla maluchów kredkę gwiazdkę, to dodatkowo będzie to rozwiązanie bardzo bezpieczne, bo przykładowo kredka nie znajdzie się w oku. Z pewnością więc jeśli szukamy artykułów piśmienniczych dla naszych pociech, powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się nad ich wiekiem i możliwościami, a następnie zapoznać się z wszelkimi dostępnymi na rynku rozwiązaniami, również nowoczesnymi, których dotąd nie znaliśmy.

 

Pierwsze kredki, a właściwie kredka

Obserwując pierwszą kredkę dla malucha przed odczytaniem opisu można wręcz odnieść wrażenie, że przypomina ona gryzak, jaki daje się dziecku w czasie ząbkowania. Jednak została ona owszem zaprojektowana tak, że dziecko łatwo chwyci ją w rączkę i będzie mogło tworzyć swoje pierwsze dzieła sztuki. Warto jednak od razu wyposażyć się w inne artykuły papiernicze, takie jak kartki do rysowania, najlepiej duże, aby obrazy nie powstawały na ścianach. Specjalna kredka sprawdzi się już u rocznych dzieci, posiada odpowiednie atesty i wykonana jest z podstawowych kolorów kredek świecowych. Dziecko korzystając z niej rozpocznie swoją pracę nad wykształceniem prawidłowego chwytu. Z pewnością jest to idealne rozwiązanie. Rączki nie będą brudne, a kredki się nie łamią więc nie będzie potrzeby ich temperowania.

 

Kolejny krok- kolejne kredki

Przedszkolak już doskonale poradzi sobie ze zwykłymi kredkami świecowymi. Zwykle mają one intensywne kolory, niestety często się łamią jeśli kupimy cienkie, więc należy od razu wyposażyć się w kilka opakowań lub nauczyć dziecko dodatkowo pozbywać się z nich „papierków, aby wykorzystać do końca.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl