Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak wybrać odpowiednie pióro do nauki pisania?

0

Jak wybrać odpowiednie pióro do nauki pisania? 

Dla dorosłego nauka pisania wydaje się banalna. Po latach zapominamy jak to było, gdy zapisanie pół strony zeszytu było ogromnym wyzwaniem. Dziecięca dłoń jest niewprawiona w tej czynności. Długopisy są niepolecane do nauki pisania, zbyt się ślizgają po kartce. Najlepszym rozwiązaniem jest pióro. Jednak jak wybrać odpowiednie pióro do nauki pisania?

 

Istotny wybór

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie pióro do nauki pisania, musisz zrozumieć, że pióro piórze nierówne. Najmniej istotnym kryterium przy wyborze powinien być wygląd czy cena. Dzieciom, które rozpoczynają ciężką naukę pisania, powinno się sprawić pióro, które kształtem nasuwa odpowiedni sposób trzymania. Są to tak zwane pióra profilowane. Różnią się wielkością i głębokością tych profilów, dlatego warto poczytać wcześniej opinie, czy dany model jest lubiany przez inne dzieci. Zagłębienia, które posiada obudowa takiego pióra do pisania, sprawiają, że palce automatycznie lądują w odpowiednim miejscu i o wiele wygodniej się trzyma taki przyrząd piśmienniczy. Jest to na tyle wygodne rozwiązanie, że chętnie z niego korzystają także starsze dzieci oraz osoby dorosłe. Ręka się zdecydowanie mniej męczy przy pisaniu takim piórem niż piórem tradycyjnym. 

 

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze pióra do pisania, jest to, czy dziecko jest prawo, czy leworęczne. Modele dedykowane dla danej dłoni różnią się profilami, dlatego pióro dla osoby praworęcznej w lewej dłoni będzie leżeć nienaturalnie i niekomfortowo. Opakowania piór profilowanych zaopatrzone są w wyraźne oznaczenia, których nie powinno się ignorować.  Elementem, który ma również wpływ na komfort pisania, jest miękkość stalówki. Nie powinna być sztywna, a w miarę elastyczna. Powinna bardzo gładko sunąć po papierze, nie skrobiąc po nim, ale też nie ślizgać się zbyt mocno jak długopis.  Kolejną rzeczą jest waga. Pióro powinno być dostosowane do delikatnej dłoni dziecka. Jeżeli będzie zbyt ciężkie, nauka pisania stanie się mordęgą dla naszej pociechy. 

 

Drugorzędna rzecz

Rzeczą drugorzędną przy wyborze pióra do nauki pisania jest jego wygląd. O ile jednak dorośli zdają sobie z tego sprawę, dzieci myślą wprost odwrotnie. Dla nich liczyć się będzie przede wszystkim wygląd pióra. Niektórzy zadowolą się przyrządem w ulubionym kolorze, inni będą marzyć o piórze z ulubioną postacią z bajki. Na szczęście w sklepach istnieje bardzo duży wybór piór do nauki pisania, więc z pewnością każde dziecko znajdzie ulubiony i wygodny model. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl