Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak prawidłowo archiwizować dokumenty? Poznaj zasady i niezbędne akcesoria!

0

Komfort pracy to coś więcej niż zadbane i odpowiednio wyposażone wnętrze. Jeśli chcesz czuć się pewnie w swoim biurze, koniecznie sprawdź, jak archiwizować dokumenty. Poznaj praktyczne porady i przekonaj się, jakie materiały eksploatacyjne warto kupić, by robić to profesjonalnie.

5 zasad prawidłowej archiwizacji dokumentów

Archiwizacja dokumentów to coś więcej niż sposób na porządek – to przede wszystkim Twój obowiązek! Poznaj pięć zasad prawidłowego przechowywania ważnych papierów, zaświadczeń albo potwierdzeń. Stosując się do nich, możesz mieć pewność, że dbasz o bezpieczeństwo swoich pracowników i firmy.

1. Archiwizowane dokumenty podziel na okresy rozliczeniowe. Takie rozwiązanie pozwoli Ci bez trudu skutecznie posegregować sprawozdania finansowe, dokumenty inwentaryzacyjne lub księgi rachunkowe i odnaleźć konieczne kwity wtedy, kiedy będziesz ich potrzebował.

2. Pamiętaj, że przechowywane dokumenty muszą być bezpieczne. Niektóre z nich musisz przechowywać nawet przez kilka lat, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nie wyblakły i nie zostały uszkodzone.

3. Bezpieczne przechowywanie dokumentów to także zabezpieczenie ich przed dostępem osób nieupoważnionych.

4. Warto zadbać o odpowiednie miejsce, w którym zgromadzisz zarchiwizowane dokumenty. Starannie posegregowane i zabezpieczone niekiedy muszą pozostać w Twojej firmie nawet kilkanaście lat!

5. Kiedy zdecydujesz się na widoczne i przede wszystkim trwałe oznakowanie przechowywanych dokumentów, odszukanie tych potrzebnych przestanie być problemem nawet po upływie dłuższego okresu.

Jakie akcesoria biurowe ułatwią archiwizację dokumentów?

Zastanawiasz się, jak archiwizować dokumenty, by mieć do nich swobodny dostęp? Poznaj pięć akcesoriów, jakie warto mieć w swoim biurze.

1. Teczki są zdecydowanie najpopularniejsze. Zajmują niewiele miejsca, cechują się pojemnością i łatwością przechowywania.

2. Segregatory to propozycja dla tych, którzy cenią sobie komfort użytkowania. Niezwykle pojemne pozwolą na przejrzystą archiwizację dokumentów.

3. Dziurkacz sprawdzi się wówczas, gdy chcesz dołączyć kolejne strony do wybranego segregatora.

4. Decydując się na koszulki biurowe, skutecznie zabezpieczysz archiwizowane dokumenty.

5. Przydatne będą także przekładki do segregatora. Korzystając z nich, podzielisz okresy rozliczeniowe.

Poznałeś już kilka praktycznych rad, dzięki którym wiesz, jak archiwizować dokumenty. Przygotuj potrzebne akcesoria i zadbaj o porządek w swoim biurze!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl