Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak archiwizować dokumenty?

0
Jak archiwizować dokumenty?

Archiwizacja dokumentów to zagadnienie, które dotyczy każdego biura. Pracodawcy zobowiązani są do prowadzenia teczek pracowników, zachowywania kopii faktur, pism i wielu innych rzeczy. Chociaż część dokumentów ma obecnie formę elektroniczną, nawet w najnowocześniejszej firmie słynnej „papierologii” nie da się uniknąć. Jak zadbać o to, by w archiwum panował porządek? W jakie akcesoria biurowe warto ją wyposażyć? Sprawdźmy!

Segregacja dokumentów

Oczywiście już od pierwszych dni działalności firmy dokumenty warto segregować – dzięki temu o wiele łatwiej będzie je znaleźć w razie potrzeby. Najwygodniej gromadzić stare dokumenty w segregatorach. Można to robić, po prostu wpinając w nie poszczególne kartki lub gromadząc je w koszulkach. Specjalne kolorowe przekładki umożliwiają podzielenie zawartości segregatora na rozdziały, a nawet stworzenie spisu treści. Trzeba jednak pamiętać, by skrupulatnie opisywać zawartość danego segregatora na jego grzbiecie. Dzięki temu, gdy uzbiera się ich kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt, bez problemu znajdziemy ten, o który nam chodzi.

Segregatory czy teczki?

Inne, popularne artykuły do archiwizacji dokumentów, to teczki: wiązane lub na gumki. Teczki sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy wśród dokumentów znajdują się niewielkie identyfikatory pracowników, kartonowe legitymacje, czy inne dokumenty w niestandardowych formatach, których nie można przedziurkować, lub które łatwo wypadałyby z koszulki segregatora. Teczki, podobnie jak segregatory, dostępne są w różnych kolorach, co jeszcze bardziej może ułatwić sortowanie dokumentów.

Warto wspomnieć jeszcze o skoroszytach, zarówno plastikowych, jak i tekturowych, w których umieszcza się przedziurkowane dokumenty na elastycznych, zaginanych wąsach. Skoroszyty są idealne to gromadzenia mniejszych ilości wydruków. Ciekawym produktem są skoroszyty z dziurkowanym bokiem, które, wraz z ich zawartością, można wpiąć do segregatora.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl