Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Okładka zeszytu twarda czy miękka?

0
Okładka zeszytu twarda czy miękka?

Wybór różnych narzędzi do notowania jest bardzo duży. I chociaż telefony bardzo mocno wdzierają się w przestrzeń przeciętnego człowieka, to jednak nie są w stanie wyprzeć form klasycznych. Wybór jest bardzo duży od skoroszytów, przez notatniki, po zeszyty.

Zeszyt

Pośród różnych wyrobów papierniczych wciąż zeszyty należą do najpopularniejszych narzędzi. Używane są w szkole, przez uczniów i nauczycieli, w biurach przez pracowników i kierownictwo, a także w domach. Asortyment ich w sklepie e-sap.pl jest naprawdę duży. Początkowo szare i jednolite, obecnie dostępne są w całej gamie kolorów, rozmiarów, z różnych gatunków papieru, spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Podstawowy ich podział, jakiego można dokonać, jest na podstawie rodzaju okładki.

Zeszyt w miękkiej oprawce

Pierwszym zeszytem na rynku, jaki się pojawił, był ten w miękkiej oprawce. Ta w zasadzie jest nieco sztywniejsza od podstawowej kartki, jednak bardzo łatwo jest ją zgiąć. Mimo upływu lat wciąż jest chętnie wybierany, ponieważ jest i lżejszy i bardziej elastyczny. Bardzo prosto można zgiąć go w rulon i w prosty sposób gdzieś schować. Jest przy tym lekki i wygodny w korzystaniu. Jego grubości są różne, a rozpoczynają się już od 16 kartek.

Zeszyt w twardej oprawce

Obok zeszytów w miękkich, są i te w twardych oprawach. Tu już widać wyraźnie różnicę, a ta wynika z grubości papier, z którego jest zrobiona. Jest ona bardzo sztywna, do tego stopnia, że przy próbie zgięcia zwyczajnie możemy ją złamać. Przez to zeszyt jest cięższy i nieco droższy. Jednak rekompensuje to jego użytkowanie. Bardzo łatwo prowadzić notatki nie mając, żadnego punktu podparcia, ponieważ sztywna okładka bardzo dobrze spełnia funkcję podkładki.

Jaki wybrać?

Czy warto kupować te z miękką, czy twardą oprawą? Z pewnością zakup zeszytu nie należy do zbyt złożonych zadań. Warto jednak mieć na uwadze, żeby wybierać je zależnie od potrzeb. Dla przykładu, choć w terenie twarda oprawka zapewnia komfort. To jednak uczniowi da niewielką różnicę, a przy tym dociąża plecy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl