Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak malować brokatem dekoracyjnym w sprayu?

0
Jak malować brokatem dekoracyjnym w sprayu?

Malowanie farbami w sprayu na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe, zwłaszcza gdy obserwuje się przy pracy doświadczonych grafficiarzy. Gdy jednak amator weźmie po raz pierwszy do ręki puszkę z farbą, nasuwa mu się do głowy nieskończona liczba pytań. Od czego zacząć malowanie? Jak pomalować tylko jeden przedmiot, a nie wszystko dookoła niego? Czy farba z brokatem różni się od zwykłej? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Dobre przygotowanie miejsca pracy to klucz do sukcesu!

Zanim zabierzesz się za pomalowanie danego przedmiotu brokatem w sprayu, dobrze przygotuj stanowisko pracy. Jeśli to możliwe, pracuj na powietrzu, jeśli nie – zadbaj o dobrą wentylację pomieszczenia. Pamiętaj, że brokatem ze sprayu nie będziesz malował tak precyzyjnie, jak pędzlem – dlatego stanowisko pracy dobrze zabezpiecz przez przypadkowym pomalowaniem gazetami lub folią malarską. Taśmą malarską zabezpiecz też te części malowanego przedmiotu, których nie planujesz pokrywać brokatem (lub farbą). Jeśli dany przedmiot tego wymaga, przed malowaniem odtłuść go i dokładnie wysusz.

O czym pamiętać podczas malowania?

Zanim zabierzesz się do malowania, dokładnie przeczytaj instrukcje na danym sprayu. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do produktu, wyjaśnij je w sklepie oferującym artykuły szkolne, lub innym miejscu, w którym go kupiłeś. Przed malowaniem brokat dekoracyjny w sprayu należy wstrząsać przez około minutę, by dobrze wymieszały się wszystkie składniki w puszce. Spray trzymaj na około 20-30 cm od malowanego przedmiotu, tak, by malować mgiełką. Dzięki temu będziesz miał kontrolę nad ilością brokatu, która osiada na danym przedmiocie. Jeśli uważasz, że brokatu jest za mało, daj solidnie wyschnąć pierwszej, nałożonej przez siebie warstwie i dopiero nałóż drugą. Postaraj się, by warstwy nie były zbyt grube. Brokat będzie trzymał się lepiej, a Twoje dzieło szybciej wyschnie. Po malowaniu dokładnie wywietrz pomieszczenie, w którym pracowałeś.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl