Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dlaczego warto kupić liczydło dla dziecka?

0
Dlaczego warto kupić liczydło dla dziecka?

Pomimo tego, że królowa nauk nie budzi wśród ludzi powszechnej sympatii, to umiejętność sprawnego liczenia jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Dlatego już od najmłodszych lat rodzice powinni wprowadzać swoje pociechy w świat liczb, w taki sposób, aby matematyka nie była tylko nieprzyjemnym obowiązkiem, ale przede wszystkim świetną zabawą. W stworzeniu u dziecka pozytywnego wizerunku królowej nauk może pomóc wszystkim dobrze znane liczydło – niezawodny przedmiot, który od setek lat jest wykorzystywany do nauki sprawnego liczenia.

Pierwsze kroki w świecie matematyki za pomocą liczydła

Liczydło to przyrząd o niezwykle prostym działaniu, który pozwala na wykonywanie wszystkich podstawowych działań matematycznych, przez własnoręczne przesuwanie odpowiedniej liczby koralików w prawidłową stronę. Dzięki temu każde abstrakcyjne działanie staje się w pełni namacalne dla dziecka, które może zobaczyć i poczuć etapy liczenia, prowadzące do otrzymania poprawnego wyniku.  Co więcej, aby dziecko mogło liczyć, nie musi zapisywać procesu wykonywania działania, co znacznie ułatwia naukę młodym uczniom, szczególnie tym którzy cierpią na dyskalkulię – zaburzenie odczytywania symboli matematycznych i relacji między nimi. Ponadto kolorowy wygląd liczydła jest atrakcyjny dla dzieci, przez co wzbudza u nich pozytywne emocje i skojarzenia z nauką matematyki.

Liczydło to nie tylko dobry sposób na naukę sprawnego liczenia!

Liczenie i nauka zasad matematyki to podstawowe funkcje liczydła, jednak okazuje się, że nie tylko. Dzięki niemu dziecko przez wielozmysłowe oswajanie się ze światem matematyki uczy się także samodzielnego, logicznego myślenia i efektywnego rozwiązywania abstrakcyjnych zadań. Ponadto liczydła szkolne pomagają kształtować i rozwijać pamięć, koncentrację oraz cierpliwość u dziecka. Co więcej, konieczność manualnego przesuwania koralików poprawia koordynację ruchowo-wzrokową oraz precyzyjność ruchów, co ma pozytywny wpływ na usprawnienie funkcji percepcyjno-motorycznych, a także poprawia rozwój intelektualny najmłodszych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl